Kostel Petra a Pavla, Chotěvice

Kategorie:  Sakrální stavby

Místo realizace: Chotěvice

Datum dokončení: 23/12/2022

V Krkonoších nedaleko od Havlova Hrádečku leží zapomenutý kostel. Nejspíš bychom o něm nepsali, kdyby si ho do “parády“ nevzal Richard Krajčo společně s manželkou Karin Krajčo Babinskou, kterým bylo líto, že kostel je zavřený a chátrá. Dnes je kostel v Chotěvicích otevřený pro veřejnost a několikrát do roka se zde odehrávají koncerty i speciální večery s osobnostmi z okolí Richarda a Karin. Můžete prohlížet původní nebo známými osobnostmi restaurovaná díla. Kouzlo kostela však dělá moderní tvorba Josefa Rataje, která s netradiční původní tmavou výmalbou stěn kostela zaujme snad každého návštěvníka.

ZADÁNÍ OD INVESTORA

Navrhnout osvětlení, které vytvoří nevšední atmosféru a bude ovládané přes tablet nebo telefon. Barevné obrazy pak nasvítit RGB reflektory.

ŘEŠENÍ

Všechna použitá LED reflektorová svítidla jsou vyrobena ve stejném designu a lakovaná do černé barvy, tak aby co nejvíc splinula s okolím. LED reflektory jsou vybaveny různým typem vyzařovací křivky od 15 až po 55 stupňů. K nasvětlení kleneb bylo použito speciální eleptické sklíčko.

Všechna svítidla jsou vybavena LED čipy s teplotou chromatičnosti 3000K.

Pro nasvětlení Pop Artových barevných obrazů byla svítidla vyrobena na míru, protože jsme potřebovali RGB LED reflektor na ramínku skrz vhodnou vzdálenost od obrazu a pro snadné ovládání muselo být vybaveno DALI driverem. Taková kombinace navíc v černé barvě není na trhu svítidel dostupná.

Ovládání svítidel zajištuje tablet, telefon nebo fyzická tlačítka. Je přednastaveno 13 scén s možností manuální úpravy intenzity osvětlení. 

Pro barevné Pop Artové obrazy je nastavena scéna, kdy RGB reflektory postupně mění barvu světla avšak ve velmi pomalém čase, takže návštěvník může stejný obraz vidět v několika různých barvách.

SPOTŘEBA

Celková spotřeba svítidel je 0,8 kW. 


< zpět na reference

Modul: Reference